SCIENCE ZABIEG Z ADENOZYNĄ przeciw wypadaniu włosów 2

SCIENCE ZABIEG Z ADENOZYNĄ przeciw wypadaniu włosów

ADENOZYNA to organiczny chemiczny związek, który zaliczamy do grupy nukleozydów purynowych. Odgrywa ważną rolę w procesach biochemicznych takich jak: transport energii, przekazywanie informacji genetycznej (składnik RNA), wtórny przekaźnik ...

czytaj całość »
WŁOSY O FAKTURZE AFRO TYP WŁOSA – 4A, 4B, 4C 1

Co warto wiedzieć o włosach AFRO?

Afroamerykanie mają włosy wymagające specjalistycznej pielęgnacji trychologicznej. To typ włosów suchych o wyjątkowym kształcie podatnym na zerwania, łamania przy myciu, czesaniu czy szczotkowaniu.

Chcąc dobrze zrozumieć na czym oparłam moją Trychologiczną Pielęgnację włosów o strukturze AFRO najpierw przytoczę parę faktów o tych włosach i kilka badań naukowych, które potwierdziły moje działania. Całą procedurę pielęgnacyjną ze zdjęciami podam na końcu wpisu.

czytaj całość »
Pielęgnacja trychologiczna skóry głowy i włosów u dzieci 4

PIELĘGNACJA TRYCHOLOGICZNA SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW u DZIECI 

Bardzo długo zastanawiałam się nad tym ważnym tematem, jak zacząć pisać o pielęgnacji włosów u dzieci, skoro termin DZIECI to bardzo szerokie pojęcie. Czy tak samo pielęgnujemy i szukamy produktów dla rocznego, trzyletniego i szesnastoletniego dziecka?

Mamy na rynku produkty szampony z napisem „dla dzieci”. Co to oznacza, że te szampony są tylko dla dzieci i czy w tym rozumieniu są to szampony delikatne, czy mają specjalną recepturę? Czy można je stosować w każdym wieku dziecka? Co skóra głowy i włosy dzieci potrzebują?

Żeby zająć się tym tematem, tak jak ja to lubię, ...

czytaj całość »
DYSESTEZJE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW 1

DYSESTEZJE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

Dysestezja – Dysesthesia - pochodzi od greckiego słowa – „dys” – „nienormalne” i „esteza” – doznanie – nienormalne doznanie. Jest to uszkodzenie układu nerwowego: obwodowego lub ośrodkowego. Dysestezja może dotyczyć odczuć w dowolnej tkance ciała – najczęściej jamy ustnej, skóry głowy, skóry, nogi. Te odczucia to pieczenie, ból, swędzenie, mrowienie, „porażenie prądem” (nerw łokciowy).

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl